Fibryna bogatopłytkowa (I-PRF) i Osocze (PRP)

Naturalna biostymulacja odmładzająca

Discount label icon
Promocja na:

PRP (Platelet Rich Plasma) i I-PRF (Injectable Platelet Rich Fibrin) to krwiopochodne materiały autologiczne, pozyskiwane z krwi własnej pacjenta. Stanowią koncentraty płytkowe mające szereg czynników przyspieszających angiogeneze czyli powstawanie nowych naczyń krwionośnych i budowę nowych komórek.

Osocze bogatopłytkowe jest jedną z najbardziej naturalnych terapii i posiada szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny. Zawarte w nim czynniki wzrostu wspomagają namnażanie komórek macierzystych i pobudzają fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu.

Zabiegi osoczem doskonale sprawdzają się w ramach zabiegów regeneracji, rewitalizacji skóry oraz w celu opóźnienia procesu starzenia. W podobny sposób jak osocze, uzyskuje się dodatkowy składnik czyli fibrynę, która po podaniu do tkanek miękkich powoli łączy się tworząc naturalną, trójwymiarową sieć. Stanowi ona podstawę procesów naprawczych. Zawieszone na włóknach fibryny płytki krwi powoli uwalniają czynniki wzrostu. Dzięki temu powolnemu uwalnianiu czynników wzrostu, uzyskujemy silniejsze efekty stymulujące i regenerację.

W metodzie z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego płytki krwi bardzo szybko uwalniają duże stężenia czynników wzrostu. W przypadku fibryny bogatopłytkowej płytki krwi zamknięte w trójwymiarowej strukturze fibryny są aktywowane w dłuższym czasie. Powoli uwalniane czynniki wzrostu dłużej stymulują proces naprawczy, dzięki czemu uzyskujemy dużo silniejsze efekty regenerujące.

Wskazania

Rewitalizacja skóry
Skóra wysuszona
Skóra zmęczona i wiotka
Skóra o niejednolitym kolorycie i pozbawiona blasku
Rozstępy
Uzupełnienie po zabiegach laseroterapii
Połączenie z zabiegiem Dermapen

Przeciwwskazania

Choroby krwi
Choroby nowotworowe
Leczenie Antykoagulantami
Ciąża i karmienie piersią
Aktywna opryszczka
Przyjmowanie antybiotyków
Ciężka infekcja

Cennik

Twarz
2 000
Twarz + szyja
2 500
Twarz + szyja + dekolt
3 000
Otwórz listę
Zamknij listę
Expand arrow right